Детална временска прогноза

Почитувани граѓани.
Утрешниот ден ќе ни биде променливо облачно со повремен дожд, на виските планини над 1600/1700 метри надморска висина можен слаб снег.

Во четврток времото ќе биде преодно стабилно( променливо време, на некои места локално се очекува слаб дожд).
Поради разведрувањето што ќе биде во четврток спрема петок, наутро температурите над 1400/1500 метри надморска висина,ќе бидат околу нулата, додека на пониските места ќе се движат од +2°до +8° степени.(прикажено на втората слика)

Од петок нов влажен бран со повремени врнежи од дожд низ цела држава, кој според анализите би биле најинтезивни во јужната и југоисточна Македонија.
Во сабота, предпладне и над 25 л/м2 воден талог.
Променливото време ќе продолжи и во наредниот период.
За секоја можна промена ќе бидете навремено информирани на мојот официјален фејсбук профил, Kostadin Pavlov.

Tose Dzisev.
Stojance Jovcev.

Споделете на:

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *