Детална временска прогноза(по градови)

Почитувани граѓани.
Времето утре во Македонија. Ќе преовладува променливо облачно со сончеви периоди со благ раст на максималните температури.
Во недела ќе преовладува сончево  време кој во попладневните часови, локално ќе се зголемува облачната маса и ќе предизвика нови врнежи од дожд кој ќе бидат проследени од електрични празнења, пороен дожд и можен град.
Ќе дува повремено засилен ветар од југозападен правец.
Во Понеделник во попладневните часови на повеќе места повторно се очекуват врнежи од дожд како и грмежи и  можен град.
Во понеделник правецот на ветарот ќе се промени и се очекува да биде од северен правец кој ќе предизвика за 3° до 4°степени опаѓање на температурата.

Погледнете го видетеото за утрешниот ден, кој е подолу вметнато по градови на нашата Држава.

За секоја можна промена ќе бидете информирани на мојот официјален фејсбук профил Kostadin Pavlov.

Споделете на:

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *