Детална временска прогноза-следните денови не очекуват почести врнежи од дожд

Почитувани граѓани.
Во текот на денешниот ден во попладневните часови ќе имаме можност за локална нестабилност во делови од северна,северозападна и југозападна Македонија, со краткотраен пороен дожд и појава на грмежи.
Прикажено на првата слика.
Времето и утре слично со попладневна појава на локална нестабилност, особено во западниот дел на Македонија.
Од петок попладне, прикажено на втората сликата, во периодот за време на викенд и почеток на наредната недела, прикажено на третата слика ни престои поголема промена на времето со почести врнежи од дожд во цела Држава.


Ќе дува умерен повремеbно засилен ветер од југоисточен правец.

За секоја можна промена следете ме на мојот официјален фејсбук профил Kostadin Pavlov.
Tose Dzisev.

Споделете на:

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *