МКметео.МК-драстична промена на времето

Почитувани граѓани.

Драстична промена на времето.

Времето утре попладне и во текот на ноќта најпрвин во северните делови облалната маса ќе се зголемува и на места се очекува да има пороен дожд и електрични празнења.

Да напомениме дека локално процесите ќе бидат во форма на невреме, проследени со појава на град, засилен ветар и грмежи, ветарот на места ќе биде и над 70км/час.

Времето во четврток ќе се задржи повторно нестабилно(локално) ќе дува повремен засилен северен ветар што ќе услови опаѓање на температурата за 5°до 7-8°степени.

За секоја можна промена ќе бидете информирани на мојот официјален профил Kostadin Pavlov.

За секое можно невреме ќе бидете информирани 1 до 3 часа порано на профилот Kostadin Pavlov, Tose Dzisev.

Споделете на:

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *