Нов влажен бран од понеделник навечер

Почитувани граѓани.

Времето утре ќе биде променливо облачно со сончеви периоди и потопло време.

Попладне ќе започне да дува слаб јужен ветар, поизразено ќе биде во југоисточните делови на нашата држава.

Времето во понеделник.

Стабилбно и топло време со локална облачност, кон крајот на денот ќе имаме нови врнежи од дожд од југозапад.

Врнежите од дожд преку ноќта брзо ќе се променат кон северните делови и источните делови на нашата држава.

Поголемо количесво на воден талог ќе имаме во западните делови.

За подетални информации следете го официјалниот профил на Kostadin Pavlov.

Tose Dzisev.

Stojance Jovcev.

Споделете на:

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *