Од недела пообилни врнежи од дожд

Почитувани граѓани.
Како што ве информиравме.
Утре времето ќе преовладува стабилно време со сончеви периоди додека наутро температурите ќе бидат негативни.
Времето ве четврток и петок ќе биде променливо облачно и локално се очекува врнежи од дожд, проследено со грмежи.
Во сабота времето ќе биде стабилно топло време со раст на температурите.
Според направените анализи, од недела попладне, под влијание на циклонска активност,ќе предизвика дестибилизација на времето со пообилни врнежи од дожд, грмежи и можен град.
За секоја можна промена ќе бидете информирани на официјалниот фејсбук профил Kostadin pavlov.
Изработил. Kostadin pavlov, Tose dzisev.

Споделете на:

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *