Од петок целосна стабилизација на времето со раст на температурите

Почитувани граѓани.
Од утре(четврток) времето ќе биде сончево и топло во попладневните часови локално на места ќе имаме врнежи од дожд како и електрични празнења, од утре постепено времето ќе се стабилизира и бележи раст на температурите.
Од петок па и во во наредните денови ќе преовладува претежно сончево и топло време кој во југоисточните делови ќе надминува и над 32°степени.
Во понеделник не се исклучува во мал дел локално во попладневните часови во понелник  да има пороен дожд, проследено со грмежи и услови за изолирана појава на град.

Почитува граѓани можете да не следите на подолу наведениот линк, каде издаваме дневна прогноза по градови.
Се што треба да направите е да се претплатите или да стиснете subscribe.
МКметео.МК издава бесплатни прогнози и по градови со цел навремено и најпрецизно информирање.

Погледнете какво време не очекува утре(четврток).

Споделете на:

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *