Променливо облачно-попладне врнежи од дожд

Почитувани граѓани.

Времето денес.

Денес не очекува стабилно и сончево време со појава на локална облачност.

{прикажано на првата слика}

 

Додека во попладневните часови ќе има зголемување на облачноста која што во северните,
северозападните,
западните и јужните делови од државава ќе услови слаби врнежи од дожд.

{прикажано на втората слика}

Ќе дува умерен ветер од јужен променлив правец.

Што се однесува до максималните дневни температури тие ќе бидат во пораст и истите ќе се движат во интервалот од 19° до 29/30° степени.

Во утрешниот ден {петок} исто така ќе преовладува стабилно време додека во сабота се очекува дестабилизација на временската состојба,во попладневните часови се очекува во поголем дел да имаме  НЕВРЕМИЈНА,проследено со поројни врнежи од дожд, електрични празнејна и град.

Да напомениме дека на официјалниот фејсбук профил kostadin pavlov, ќе се објавува како се движи нестабилната маса и каде би имало невреме.

За секоја можна промена навремено ќе бидете информирани на мојот официјален фејсбук профил. Kostadin Pavlov

Tose Dzisev.

Stojance Jovcev.

Споделете на:

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *