следува драстична промена на времето

 

Почитувани граѓани.

Под влијание на влажен бран, утре времето ќе биде облачно со локални врнежи од дожд, додека на планините ќе има врнежи од снег.

По спуштање на на постудена воздушна маса од север, врнежите во текот на денот и ноќта кон среда ќе преминуват во снег и на повисоките места се очекува да се формира снежна покривка.

Се очекува да дува умерен до засилен северен ветар.

Во среда постепено ке се стабилизира  времето и преку ден ќе преовладува променливо облачно со сончеви периоди.

Споделете на:

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *