Временска прогноза по градови за Понеделник

Почитувани граѓани.
Утре времето ќе биде променливо облачно со сончеви периоди.
Во југоисточните и источните делови ќе дува засилен ветар од југоисточен правец, потоа во попладневните часови, локална појава на врнежи од дожд, пороен дожд и грмежи, особено во западните делови од нашата Држава.

Проследете го видеото.

Прогноза по градови за утрешниот ден, Понеделник.

Споделете на:

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *