Врнежите од дожд продолжуват

Почитувани граѓани.
Времето утре.
Променливо облачно со сончеви периоди.
Во попладневните часови ќе биде доста нестабилно време,проследено со врнежи од дожд и грмежи .
Локално  процесите ќе бидат во форма на невреме проследено со грмежи, пороен дожд, засилен ветар и можен град.
Времето во петок ќе се задржи нестабилно на места процесите ќе бидат во форма на невреме.
За време на викенд(сабота и недела) ќе се  задржи стабилно и топло време со раст на дневните температури, додека во недела максималната температура во југоисточните делови ќе се искачи и до 30° степени .
Во понеделник времето ќе се задржи променливо облачно со локални врнежи од дожд како и грмежи.

За секоја можна промена ќе бидете навремено информирани на мојот о

Официјален фејсбук профил Kostadin Pavlov.
Прогнозата ја подготви.
Kostadin Pavlov.
Tose Dzisev.

Споделете на:

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *